گزارش کلاس‌هامقالات

گزارش کلاس تصمیم‌گیری هوشمندانه ۱

گزارش کلاس تصمیم گیری هوشمندانه

کلاس تصمیم‌گیری هوشمندانه از سری کلاس‌های دوره مسیر قهرمانی است که به صورت رایگان برگزار شد. در این کلاس شرکت‌کنندگان آموختند که چطور در شرایط پیچیده و مبهم تصمیم بهتری را برای رفع چالش مد نظر بگیرند.

همچنین از سیستم یک و دو فکری آقای دنیل کانمن یاد شد. اینکه چطور بسیاری از تصمیمات روزمره ما توسط سیستم یک اتخاذ می‌شوند و در برخی موارد ما را دچار مشکل می‌کنند.

به همین دلیل لازم بود شرکت‌کنندگان درباره اینکه چطور تفکرات مربوط به سیستم یک را با استفاده از سیستم دو کنترل کنند بدانند و راهکارهایی که ارائه شد آن‌ها چنین کاری را آموختند.

خطاهای مغزی در تصمیم گیری

خطاهای مغزی بسیاری هستند که در هنگام انتخاب ما باعث اشتباه در تصمیم‌گیری می‌شوند و لازم است آ‌نها را بشناسیم تا هربار که در حال اشتباه هستیم بتوانیم به صورت آگاهانه بر آن‌ها مسلط باشیم.

۱۰ نمونه از خطاهای مغزی در کارگاه تصمیم‌گیری هوشمندانه مورد بررسی قرار گرفت و راه‌هایی برای مقابله و شناسایی آن‌ها ارائه شد.

شرکت‌کنندگان در دوره همواره یا خنده‌ای بر لب داشتند و یا چشمانشان از تعجب نسبت به کارهای مغزشان تنگ و گشاد می‌شد.

گزارش کلاس تصمیم گیری هوشمندان ۱
گزارش کلاس تصمیم گیری هوشمندان ۱

از آن‌جا که این سری کلاس برای والدین برگزار شد مثال ها بیشتر جنبه تربیت فرزند به خود گرفته بود و والدین آموختند مهارت تصمیم‌گیری را نه‌تنها در زندگی شخصی بلکه در تربیت فرزند خود نیز به کار ببرند.

مکان برگزاری کلاس تصمیم گیری هوشمندانه

مکان کلاس نیز همانند کلاس‌های گذشته در آکادمی ناسا واقع در فرهنگسرای اشراق بود و این بار سعی کردیم با کیفیت بالاتری از کلاس فیلم‌برداری کنیم.

گزارش کلاس تصمیم گیری هوشمندان ۱
گزارش کلاس تصمیم گیری هوشمندان ۱

به علت استقبال خوب شرکت‌کنندگان این کلاس در دو سانس صبح و بعد از ظهر برگزار شد تا تعداد زیاد افراد موجب پایین آمدن کیفیت کلاس نشود.

  هدفگذاری به روش اسمارت (smart)
نمایش بیشتر

مهدی فرخیان

مدتی است که تصمیم به تحقیق و تغییر خودم در زندگی گرفته‌ام و به اشتراک گذاشتن تجربیات و دانسته‌هایم با بقیه جدی‌ترین رسالتم است.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن