بهبود و توسعه فردیمقالاتمهارت های رهبری (لیدرشیپ)مهارت های زندگی

می‌خواهید تبدیل به یک رهبر موثر شوید؟ (این مقاله به شما کمک خواهد کرد)

 

شاید همه ما ندانیم که تبدیل شدن به یک رهبر موثر چقدر می‌تواند زندگی کاری و حتی شخصی‌مان را تحت تاثیر قرار دهد. زمانی که کلمه رهبر را می‌شنویم ممکن است تفکرمان به اشخاص عالی مقام منتهی شود اما خوب است بدانیم هر کس در زندگی باید ابتدا رهبر خودش باشد تا به موفقیت برسد.

اگر به زندگی‌نامه افراد موفق در هر تاریخی، نگاهی بیاندازیم می‌توان این نکته را مشترک دانست که هرکدام از آنها توانسته‌اند خود را رهبری کنند و سپس دیگران حاضر به همکاری با آنها شده‌اند.

پس اگر تا به حال تجربه رهبری را نداشته‌اید، بهرین زمان همین حالاست و اگر در حال حاضر مدیر یا سرپرست بخشی در یک شرکت هستید بهتر است شغل خود را به شیوه رهبران موثر ادامه دهید تا تاثیر رشد و ترقی را در شغل و سِمَت کاریتان لمس کنید و به جای یک مدیر، تبدیل به یک رهبر موثر شوید.

این مقاله به شما کمک خواهد کرد تا با خصوصیات پایه‌ای در یک رهبر موثر آشنا شده و با تقویت آنها، خود نیز تبدیل به یک رهبر موثر شوید.

 

تبدیل شدن به یک رهبر موثر

برخی از افراد ممکن است از تبدیل شدن به یک رهبر هراس داشته باشند زیرا مسئولیت‌های یک رهبر بسیار بیشتر از یک فرد عادیست. درواقع پذیرفتن و به انجام رساندن صحیح یک مسئولیت، از خصوصیات بارز رهبران است.

اگر علاقه‌ای به تبدیل شدن به یک رهبر موثر را ندارید، خواندن ادامه این مقاله را به شما توصیه نمی‌کنیم اما مطمئنا در صورت وجود علاقه برای رهبری، می‌خواهید که یک رهبر موثر باشید، پس با ادامه این مقاله همراه باشید.

احتمالا تا به حال برایتان سوال شده است که چرا برخی از رهبران بسیار موفق هستند در حالی که دیگران شکست می‌خورند؟

حقیقت این است که هیچ فرمول یا ترکیب جادویی وجود ندارد که بتوان همیشه با انجام آن، یک رهبر موثر باشیم اما خصوصیات اخلاقی و رفتاری مناسب در شرایط مختلف است که می‌تواند از ما یک رهبر موثر بسازد. البته هرگز با خود فکر نکنید که نمی‌توانید یک رهبر موثر باشید زیرا فقط کافیست روش های کاربردی در رهبری را فرا بگیرید، به طوری که در وجودتان رخنه کرده و جزئی از شخصیت شما شوند.

بهترین راه برای تبدیل شدن به یک رهبر موثر، یادگیری خصوصیات اصلی و بنیادین یک رهبر موثر است، زیرا درک جامع و وسیعی از موضوع لیدرشیپ و رهبری به ما می‌دهد.

 

خصوصیات بنیادین یک رهبر موثر

در همه رهبران تاثیر‌گذار، خصوصیت‌های مشترکی وجود دارد که پس از بررسی‌های زیاد بر افرادی که یک رهبر موثر بودند، خصوصیات اصلی و بنیادین همه آنها را استخراج کردیم و در این مقاله در اختیارتان می‌گذاریم.

خصوصیات زیادی هستند که یک رهبر موثر باید آنها را در خود پرورش داده باشد اما ویژگی‌های اصلی و بنیادین برای یک رهبر به ۴ گروه تقسیم می‌شوند. بیایید نگاه دقیق ترین به این ۴ گروه بیاندازیم و ابزارهایی که در این مسیر به ما کمک می‌کنند را بهتر بشناسیم.

 

۱. شخصیت

یک رهبر موثر چه شخصیتی دارد؟

وقتی به بررسی شخصیت رهبران موثر می‌پردازیم نتیجه اینگونه است: آنها معمولا بسیار بی‌ریا و ساده هستند . همچنین یک رهبر موثر جایگاه خود را بالاتر از دیگران نمی‌داند، بلکه کاملا خود را متعلق به افرادش می‌داند.

در گذشته تصور بر این بود که یک رهبر خوب به صورت ذاتی رهبر است چنان که گویی رهبر متولد شده باشد. خوشبختانه امروزه این تصور به کلی نقض شده است زیرا هرکسی می‌تواند رهبر توانمندی باشد، فقط کافیست شخصیت خود را همانند یک رهبر موثر پرورش دهد.

ویژگی‌های شخصیتی بسیار مفیدی هستند هر رهبر موثری آنها را دارد اما لزوما داشتن این خصوصیات به تنهایی نمی‌تواند از ما رهبر موثری بسازد. برخی از این خصوصیات شخصیتی عبارتند از:  امانت‌داری، همدلی، اعتماد پذیری، مهارت تصمیم‌گیری خوب، و انعطاف‌پذیری اخلاقی

 

خصوصیات شخصیتی که ما از خود بروز می‌دهیم در واقع تجلی تفکرات ما هستند بنابریان اگر بخواهیم ویژگی های خصوصیات شخصیتی یک رهبر موثر را در خود پرورش دهیم شاید لازم باشد نوع نگرش و تفکرمان را تغییر داده تا اعمال‌مان ظاهری نباشد.

 

ما برای شما در این زمینه مقاله‌هایی آماده کرده‌ایم که با خواندن آنها درک شخصیت یک رهبر موثر بسیار آسان می‌شود. مقاله: رهبری سطح ۵ (به زودی) ، مقاله: یک رهبر واقعی چه چیزهایی را می‌داند (به زودی) و مقاله: رهبری چیست

 

 ۲. رفتار

یک رهبر موثر چه رفتاری دارد؟

طبیعتا هیچکس دوست ندارد مدیر یا مافوقش به او دستور دهد و انتظار شنیدن کلمه چشم را هم داشته باشد. در واقع کسی که رفتارهای مناسب رهبری را نداند فقط در حد یک مافوق است که هر لحظه امکان از دست دادن جایگاهش را هم دارد.

رفتار یک رهبر موثر است که باعث محبوبیت و جذابیت در بین افرادش می‌شود. از کمترین خصوصیات رفتاری یک رهبر موثر میتوان حمایت همه جانبه از افرادش را نام برد. رهبران تاثیرگذار افرادشان را تشویق به انجام کار درست می‌کنند و تا جای ممکن اشتباهات آنها را می‌بخشند.

در سال ۱۹۳۰ کرت لوین ( Kurt Lewin ) چارچوبی مبتنی بر رفتار مناسب رهبری ارائه کرد که به ۳ بخش تقسیم می‌شد:

 

۱. رهبران مستبدی که بدون هیچ مشورت و نظرسنجی از افراد تیم تصمیم می‌گیرند.
این روش فقط برای زمانی که نیاز به تصمیم‌گیری سریع هست و یا توافق تیم برای موفقیت لازم نیست مناسب است، نه همیشه!!!!

 

۲. رهبران دموکرات که قبل از تصمیم‌گیری، پیشنهادات افراد تیم را بخوبی می‌شنوند که البته میزان این موضوع در رهبران مختلف متفاوت است.
این سبک، کاربردی است اما زمانی که بین اعضای تیم، همه نظرها یکسان نباشد مدیریت آن سخت می‌شود.

 

۳ رهبرانی که تقریبا دخالتی در امور نمی‌کنند و اجازه می‌دهند افراد تیم تصمیم گرفته و آن را اجرا کنند.
این‌کار زمانی خوب است که تیمی متشکل از افراد خبره، دلسوز و مسئولیت‌پذیر داشته باشیم. البته شکست در این سبک رهبری به سرعت اتفاق می‌افتد، زیرا افراد از چنین رهبری با عنوان تنبل و بی‌مسئولیت یاد می‌کنند.

واضح است که رفتار رهبران چگونه برعملکردشان تاثیر می‌گذارد. محققان دریافته اند که همه سبک‌های رهبری در یک زمان خاص، کاربردی هستند و معمولا رهبرانی بهتر عمل می‌کنند که زمان مناسب هر سبک از رهبری را به خوبی می‌دانند.

 

۳.وضعیت

رهبر خوب در وضعیت‌های متفاوت چه تصمیمی می‌گیرد؟

واقعیت این است که هیچ تصمیمی به تنهایی مناسب‌ترین تصمیم نیست و یک رهبر موثر می‌داند که در وضعیت‌های متفاوت باید تصمیمات متفاوتی بگیرد.

 

تصمیم یک رهبر بسیار حیاتی است به طوریکه کوچک‌ترین تصمیم اگر نادرست باشد ممکن است باعث نابودی یک سازمان شود.

 

تشخیص وضعیت موجود و انتخاب بهترین تصمیم در آن شرایط بر عهده رهبر است و رهبران موثر این خصوصیت را به خوبی دارا می‌باشند. مثلا:

هنگامی که در یک بحران نیاز به تصمیم‌گیری سریع داریم بهترین کار چیست؟

هنگامی که تیم، بیشترین پشتیبانی را لازم دارد بهترین تصمیم چیست؟

چه زمانی مردم‌گرایی بیشتر از وظیفه اصلی اهمیت پیدا می‌کند؟ 

اینها همه سوالاتی هستند که یک رهبر موثر باید پاسخ دهد. مقاله مدل احتمالی فیدلر (به زودی) و همچنین مقاله تئوری مسیر هدف به شما در این زمینه کمک زیادی خواهند کرد.

 

۴.قدرت و نفوذ

منبع اصلی قدرت یک رهبر چیست؟

ممکن است با خود بگویید که طبیعی است اگر به یک رهبر احترام گذاشته شود زیرا از نظر جایگاه، بالاترین مقام را دارد. اما در واقعیت تفاوت‌های زیادی وجود دارد. اگر یک رهبر از قدرت جایگاهش برای نفوذ در دیگران استفاده کند به زودی عمر رهبری خود را پایان می‌دهد.

رهبران از قدرت و نفوذ خود به شیوه‌های مختلفی استفاده می‌کنند و نتیجه‌های متفاوتی هم می‌گیرند. احتمالا بهترین روش برای استفاده از قدرت و نفوذ، خواندن مقاله: منابع قدرت رهبری و طرز استفاده از آن‌ها است. در این مقاله ۳ مدل از قدرت‌هایی که وابسته به مقام هستند بررسی شده و همچنین در رابطه با ۲ نو قدرت شخصی هم سخن به میان آمده است. بنابراین قدرت و نفوذ، به جایگاهی که هستیم مربوط نیست بلکه مهمترین بخش قدرت و نفوذ هر رهبر قدرت‌های شخصی اوست.

روش دیگر از قدرت نفوذ رهبری، داد و ستد است که بسیار از آن استفاده می‌شود. در این روش تمرکز اصلی بر روی طراحی نوع پاداش است. این روش تا به حال به خوبی کار کرده است. افراد در ازای کار بهتر و پذیرفتن مسئولیت آن، پاداشی خوب دریافت می‌کنند تا انگیزه زیادی برای بهتر کار کردن داشته باشند.

 

انتخاب سبک رهبری موثر

رهبری تحول گرا اغلب بهترین سبک رهبری برای استفاده در کسب و کار است. رهبران تحول‌ گرا بینشی قدرتمند را با خود به همراه دارند، همچنین می‌دانند چگونه یک چشم انداز قوی و الهام بخش را برای متقاعد کردن افراد ارائه دهند.

اما در کل، شما نیاز دارید سبک رهبری خود را متناسب با وضعیتی که در آن قرار دارید انتخاب کنید که در این رابطه می‌توانید مقاله سبک‌های مختلف رهبری را مطالعه کنید تا از دیگر سبک‌های رهبری هم آگاه باشید.

 

در گذشته اعتقاد بر این بوده که رهبری یک امر ذاتی است و دیگران هرگز نمی‌توانند رهبر باشند اما امروزه ثابت شده است که رهبری کاملا اکتسابیتست بنابراین همه ما برای موفقیت نیاز داریم ابتدا رهبر خود باشیم.

۴ دسته خصوصیتی که یک رهبر موثر باید داشته باشد:

  • خصوصیات شخصیتی متناسب
  •   خصوصیات رفتاری
  •   تشخیص وضعیت
  • توانایی قدرت و نفوذ

“رهبری تحول گرا”، موثرترین سبک برای استفاده در اکثر شرایط کسب و کار است. با این حال، می‌توانید با یادگیری درباره این خصوصیات اصلی رهبری و درک ابزار و مدل های مربوط به هر یک، رهبر موثر تری شوید.

 

نمایش بیشتر

مهدی فرخیان

مدتی است که تصمیم به تحقیق و تغییر خودم در زندگی گرفته‌ام و به اشتراک گذاشتن تجربیات و دانسته‌هایم با بقیه جدی‌ترین رسالتم است.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن