انگیزه رهبری

 

انگیزه رهبری

ممکن است با خود بگویید این آزمون برای من کاربردی ندارد. من که نمی‌خواهم در زندگی رهبر باشم و یا حتی ممکن است خود را لایق چنین جایگاهی بدانید اما بهتر است بدانید رهبری در زندگی می‌تواند تنها رهبری خودمان باشد نه افراد دیگر. به بیان دیگر اگر هر شخصی بتواند خود را رهبری کند پس قطعا تبدیل به شخص ارزشمندتری خواهد شد و دیگران بیش از پیش روی او حساب می‌کنند. البته ذاتا همه موجودات انگیزه رهبری دارند اما ممکن است آن را فراموش یا سرکوب کرده باشند. پس این آزمون را بدهید و خودتان را ارزیابی کنید تا انگیزه رهبری را در خودتان بیدار نمایید.

 

این آزمون به شما کمک خواهد کرد تا انگیزه رهبری خود را ارزیابی کنید

قبل از هر چیز بدانید که اساسی ترین پیش شرط برای رهبر شدن این است که با کمال میل و با تمام وجود بخواهید که یک رهبر باشید. طبیعتا تبدیل شدن به یک رهبر موثر برای همه کار لذت بخش و آسانی نیست اما:

آیا دائما برای متقاعد کردن مردم در تلاشید و معمولا کمتر موفق می‌شوید؟
آیا تمایلی به متقاعد کردن مردم ندارید که ارزش های شما را بپذیرند و با آن زندگی بهتری برای خود بسازند؟

اگر اینگونه است مطمئن باشید که برای رهبری انگیزه کافی ندارید پس بهتر است با این آزمون خود را ارزیابی کرده و مسیر تبدیل شدن به یک رهبر موثر رادر پیش بگیرید.

طبق آمار رفتاری و بررسی های روانشناسی از چندین دانشگاه معتبر در سراسر دنیا، صددرصد مردم در هر سنی و با هر جنسیتی تمایل دارند خود و یا گروهی از مردم را رهبری کنند، اما علت اینکه ظاهرا تمایلی به رهبری ندارند ترس های مختلفی است که حتی شاید خودشان هم از آن آگاهی نداشته باشند و در صورت عدم وجود این ترس ها چه بسا که رهبری موثری هم می‌شدند. (به زودی مقاله ای در این رابطه منتشر خواهم کرد)

  با این همه مشغله چگونه مدیتیشن ( مراقبه ) کنیم؟

 

راز رهبرهای موثر

رهبرها بینش و جهتی مشخص برای سازماندهی در امور ایجاد می‌کنند ( که می تواند برای هرکسی موثر واقع شود ) اما توانایی ایجاد انگیزه است که باعث متقاعد کردن مردم خواهد شد. در واقع شما برای تبدیل شدن به یک رهبر موثر ابتدا باید انگیزه آن را در خود پرورش دهید تا به خوبی برای همه الهام بخش و انگیزاننده باشید و سپس اقدام به هدایت افراد کنید.

بنابراین چقدر می خواهید که تبدیل به یک رهبر شوید؟
با این آزمون انگیزه رهبریرا در خودتان ارزیابی کنید.

 

دستور العمل استفاده از آزمون انگیزه رهبری

  • این آزمون به گونه طراحی شده است که برای جواب باید میزان موافقت یا مخالفت خود را با آن جمله اعلام کنید.
  • ببینید چقدر با یک جمله موافق هستید و سپس پاسخ را بر اساس آن انتخاب کنید.
  • پاسخ را بر اساس چیزی که هستید انتخاب کنید نه چیزی که دوست دارید.
  • تست را کامل کنید و سپس بر روی محاسبه امتیاز من کلیک یا تاچ کنید.
  • امتیازی که کسب کردید را بر اساس جدول امتیازات بررسی کرده وخودتان را ارزیابی کنید.
  • در نهایت ما شما را در هر جایگاهی که باشید به سمت پیشرفت بیشتر هدایت خواهیم کرد پس حتما ادامه مقاله را بخوانید.

 

این آزمان در حال بازسازی است لطفا دوباره به سایت ما سربزنید و از امکانات این آزمون استفاده کنید

 

 

تفسیر امتیازات

۱۴ تا ۲۷: نشان دهده انگیزه بسیار کم برای رهبری است.

۲۸ تا ۵۵: شما هنوز مطمئن نیستید که انگیزه کافی برای رهبری دارید یا نه.

۵۶ تا ۷۰: شما انگیزه خوبی برای رهبری دارید پس زودتر شروع کنید.

(حالا که متوجه میزان انگیزه خود برای رهبری شده اید درباره نحوه حرکت خود به جلو بیشتر مطالعه کنید در ادامه برای شما پیشنهاداتی داریم.)

 

انگیزه رهبری کم

اگر شما به رهبری فکر می‌کنید اما نتیجه آزمون، انگیزه رهبری کمی را در شما نشان می‌دهد حاصل آن از این دو حالت خارج نیست:

  خودتخریبی چیست؟ + ۳ مرحله شگفت انگیز برای تبدیل خودتخریبی به شکوفایی

 

۱. ممکن است به تسلط کافی بر مهارت های رهبری نداشته باشید:
اگر اینگونه است شما می توانید مقالات ذهنولوژی را که در رابطه با مهارت‌های رهبری هستند مطالعه کنید و از این طریق به رشد و توسعه آنها بپردازید. مقاله رهبر واقعی چه چیزهایی را می داند (به زودی) در این رابطه بسیار کمک کننده است. حتی ممکن است ندانید که چه عاملی دقیقا شما را عقب نگه داشته است که در این صورت می‌توانید مقاله محرک هایی برای تقویت انگیزه رهبری (به زودی) را مطالعه کنید.

 

۲. ممکن است با کمی مطالعه از قبل و همچنین دریافت نتیجه این آزمون، بگویید رهبری مناسب شما نیست:
اگر اینگونه است فورا از این تصور دست بکشید و قبل از هر تصمیمی مقاله پیدا کردن مسیر شغلی (به زودی) را مطالعه کنید. خواندن این مقاله به شما کمک خواهد کرد تا احساسات انگیزاننده خود را بیابید تا آن را در هر موقعیتی به کار ببندید.

 

عدم اطمینان به انگیزه رهبری در خودتان

اگر امتیاز شما نشان دهنده شک و تردید به انگیزه رهبری تان است و شما هنوز مطمئن نیستید که بتوانید رهبر خوبی باشید، بهتر است ابتدا خودتان را دقیق تر ارزیابی کنید. زیرا در این صورت ممکن راه درستی را در پیش بگیرید اما نه برای همیشه و حتی ممکن است رهبری دشواری را تجربه کنید که خود باعث کاهش انگیزه رهبری در شما خواهد شد. برای ارزیابی دقیق تر می‌توانید به آزمون مهارت های رهبری مراجعه کنید که قطعا شما را در این مسیر به درستی هدایت خواهد کرد.

اگر می‌خواهید یک رهبر موثر باشید باید با رهبری تحول آفرین نیز آشنا شوید . زیرا در این سبک از رهبری شما یاد می‌گیرید که چگونه بهتر مردم را متقاعد کنید، چگونه به آنها انگیزه دهید و برایشان الهام بخش باشید و همچنین با دیدگاه برنده برنده آشنا می‌شوید بنابراین از هر کدام از افرادتان یک رهبر موثر می‌سازید. در این رابطه مقاله رهبری تحول آفرین (به زودی) را مطالعه کنید.

  اینگونه هدفگذاری کنید تا قطعا به آن برسید

 

انگیزه قوی برای رهبری

اگر امتیاز شما نشان دهنده یک انگیزه قوی برای رهبری است پس تبریک می‌گوییم. حتی ممکن است شما در حال حاظر رهبر بسیار عالی هم باشید. اگر هنوز دست به کار نشده اید، بهتر است با مبانی رهبری شروع کنید و هرروز مهارت های رهبری خود را افزایش دهید. مقاله پیشنهادی ما برای شروع، رهبری کلیدی (به زودی) است که پس از مطالعه، قطعا آمادگی بیشتری برای شروع پیدا خواهید کرد.

 

رهبری چیزی نیست که بتوان با کمی علاقه و بدون برنامه به آن وارد شد بلکه شما باید به شدت انگیزه ای برای انجام آن داشته باشید که با انگیزه رهبری معرفی می‌شود.

مردم اطرافتان به زودی متوجه هر گونه شک و تردید، در مورد انگیزه رهبری شما خواهن شد وهمین موضوع باعت کاهش اعتماد آنها به شما می‌شود.

جایگاه یک رهبر می تواند بسیار عالی باشد، اما مسئولیت زیادی را می‌خواهد بنابراین کار سختی است. حتی اینگونه هم می‌توان بیان کرد که کار یک رهبر از کار چندین کارگر سخت‌کوش به مراتب دشوارتر است، در ضمن او باید بتواند انگیزه دهنده و الهام بخش باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *