دوره رایگان پدر و مادر یک قهرمان باشید

جلسه اول دوره رایگان پدر و مادر یک قهرمان باشید

 

اگر یادتون باشه توی جلسه صفرم دوره پدر و مادر یک قهرمان باشید برای تعریف موفقیت به توافق رسیدیم و به یک سوال عمومی و مشترک پاسخ دادیم. بعد از اون هم سرفصل‌های دوره رو گفتیم.

حالا بریم که جلسه اول رو پر انرژی شروع کنیم.

جلسه اول دوره پدر و مادر یک قهرمان باشید

متن ویدیو:

دوستان عزیز و گرامی سلام.  برای جلسه اول دوره آماده‌اید؟

خود من که فوق‌العاده هیجان زده‌ام. چون می‌خوام اطلاعاتی رو بهتون بدم که زندگی خودم رو فوق‌العاده متحول کرده و می‌دونم این اتفاق برای شما هم میوفته. چرا که شما از الان فرصت این رو دارید که فضا رو برای پرورش بچه‌های خودتون فراهم بکنید و این اطلاعات رو از پایه بهشون یاد بدید.

همونطور که توی کتاب هم گفتم  حتی اگر هنوز بچه‌ای هم ندارید در حال حاضر در حال تربیتش هستید بنابراین با ادامه آموزش‌ها با من همراه باشید.

چند وقت پیش رفتم داخل یک مغازه، دیدم فروشنده و مشتریش دارن با هم بحث می‌کنن. بحثشون هم سر پس دادن جنس بود. مشتری می‌خواست جنسش رو پس بده، فروشنده هم زیر بار نمی‌رفت.

حالا کاری نداریم که حق با کدومشون بود اما وقتی مشتری رفت بیرون و فروشنده اومد کار من رو راه بندازه، یکی در میون توی صحبت‌هاش هم درباره اون مشتری حرف می‌زد.حرفاش هم جالب بود، می‌گفت: من وقتی به مشتری گفتم این جنس رو برندار انتخاب خودش بود و الان من دیگه نمی تونم کاری واسش انجام بدم.

بخوانید  تربیت غیرمستقیم چیست؟ و چه کاربردی دارد؟

نمی تونم جنسش رو پس بگیرم.حرف‌هاش با این‌که جالب بود اما من یک سوال دارم. آیا این حرف‌ها به من مربوط میشد؟ یا بهتره بپرسم چند درصد این صحبت‌ها به من ربط داشت؟

شاید با خودتون بگید که می‌خواست این حرف‌ها رو بزنه تا اون اعتمادی که شاید ریخته شده بود رو برگردونه!اما من بهتون جواب میدم که قطعا اعتمادی که اینجوری از دست بره با چنین صحبت‌هایی برنمی‌گرده.

ما اسم این رفتار رو می‌ذاریم غر زدن و خب خیلی مرسومه توی جامعه خودمون که حرفی که باید به اون شخص مقابل بزنیم رو نیم‌زنیم، نگهش می‌داریم و بعدا یه جای دیگه می گیم که خودش نشنوه و این یکی از ناسالم‌ترین رفتارهای انسانیه.

غر زدن یک ضعف بزرگه

ما چرا غر می‌زنیم؟ معمولا مهم‌ترین دلیلش اینه که از مواجهه با واقعیت می‌ترسیم. خیلی وقت‌ها هم حالشو نداریم مسئله رو از پایه حل کنیم. چون غر زدن آسون‌تریه، خیلی وقتا هم می‌چسبه. بنابراین به جای اینکه بریم مسئله رو از پایه حل کنیم یک جا می‌ایستیم و فقط غر می‌زنیم.

البته من می‌دونم شم که کتاب رو مطالعه کردید یک گام بزرگ در این رابطه برداشتید. اما خب چی کار کنیم دیگه. توی جامعه‌ای زندگی میکنیم که اکثریت افراد در حال غر زدن هستند و بچه‌های ما قراره توی همین جامعه بزرگ بشن.

بنابراین ما باید یک سپر دفاعی در رابطه با این رفتار داشته باشیم که بعد به بچه‌های خودمون هم منتقل کنیم. بنابراین با ادامه آموزش همراه من باشید، می‌خوام توی ۳ تا گام این سپر رو واستون بسازم.

بخوانید  جلسه سوم دوره رایگان پدر و مادر یک قهرمان باشید

 

۳ گام برای ساختن سپر دفاعی

  • افزایش خودآگاهی
  • هنر جنگ
  • دادن آگاهی

توی قدم اول باید یاد بگیریم که به رفتار خودمون آگاه‌تر بشیم. هرجا داریم درباره چیزی حرف می‌زنیم که به طرف مقابل مربوط نیست و فقط می‌خوایم خودمون خالی بشیم دست نگه می‌داریم. چون این رفتار از روی عادته یکم اول سخته ولی درست می‌شه. نگران نباشید.

توی قدم دوم ما باید هنر جنگ رو یا بگیریم. نه نترسید نمی‌خوایم با طرف مقابل دعوا کنیم. اما هرچیزی که کمک می‌کنه مسئله اون لحظه حل بشه رو بدون ترس بیان می‌کنیم. یادتون باشه عکس‌العمل طرف مقابل می‌تونه هرچیزی باشه اما اگر فقط به این موضوع توجه کنیم که می‌خوایم مسئله خودمون رو حل کنیم هیچ اتفاق بدی نمی‌افته.

توی گام سوم یادمون باشه همون‌طور که خیلی از رفتارهای ما آگاهانه نیست طرف مقابل هم می‌تونه اون لحظه آگاه نباشه. پس فقط بهش آگاهی می‌دیم.

در پایان باید بگم چون از اول هنر جنگ رو یاد نگرفتیم یا غر می زنیم یا بحث‌مون با طرف مقابل بالا می‌گیره. هنر جنگ با اینکه از جنگیدن میاد اما هیچ مبارزه روانی و فیزیکی رو به همراه نداره. چون شما در صورت استفاده ازش آرامش دارید و می‌دونید برای رسیدن به چه هدفی می‌جنگید.

اجرا کردن و نهادینه کردن این ۳ گام توی زندگی خودتون قطعا تحول بزرگی رو ایجاد می‌کنه و اگر می‌خواید بدونید چطور بچه‌های شما این موضوع رو یاد می‌گیرن با من به جلسه دوم بیاید.

نظر یادتون نره. تاجلسه بعد بدرود

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن