ترفندهای ایجاد اعتماد به نفس

ترفندهای ایجاد اعتماد به نفس در سراسر سطح وب بسیار زیاد و قابل دسترس هستند اما حتی بعد از پیدا کردن کردن این ترفندها، انجام آن را به تعویق می‌اندازیم. ممکن است در لحظه اول بسیار خوشحال باشیم که راهی پیدا شده و از این بعد دیگر خبری از کمبود اعتماد به نفس نیست.

کمی بعد مسائل و بهانه‌تراشی‌ها شروع می‌شوند. به طوریکه ترفندهای ایجاد اعتماد به نفس را تا چند روز آینده کاملا فراموش کرده‌ایم و دوباره روز از نو و روزی از نو!!

این مشکل نه تنها درباره اعتماد به نفس، بلکه دررابطه با هر تغییر در زندگی ممکن است اتفاق بیافتد که در این صورت می‌توان به کمبود عزت نفس اشاره کرد. درواقع زمانی که شما عزت نفس کافی نداشته باشید ممکن است اهمال کاری یکی از آزاردهنده‌ترین عادات شما باشد.

داشتن عزت نفس همانند سلامت جسمی، روان انسان را سالم نگه می‌دارد و همین موضوع باعث می‌شود به قدری خودمان را دوست داشته باشیم که دیگر خبری از به تعویع انداختن کارها نباشد.

قبلا در مقاله‌هایی با نام افزایش عزت نفس : با این راهکار عزت نفس خود را ضد زلزله کنید و دستورالعمل شگفت‌انگیز رفع عزت نفس پایین با ۴ تکنیک جادویی درباره راه‌های افزایش عزت نفس نوشته‌ام، بنابراین از تکرار آن مطالب در این مقاله اجتناب می‌کنم و پیشنهاد من به شما قبل از خواندن این مقاله، مطالعه مقاله‌های معرفی شده را شروع کنید تا آمادگی لازم را داشته باشید.

در این مقاله به طور دقیق به ترفندهای ایجاد اعتماد به نفس می‌پردازم و به شما قول می‌دهم که در صورت اجرای آن‌ها همیشه باعث به وجود آمدن اعتماد به نفس در شما خواهد شد.

بهتر است بدانید که اعتماد به نفس هیچگاه در شما ثابت نیست و ممکن است امروز کاری را با اعتماد به نفس کامل انجام دهید و لحظه‌ای بعد در کار دیگری هیچ اعتماد به نفسی نداشته باشید. به همین دلیل به ترفندهای ایجاد اعتماد به نفس در این مقاله توجه کنید تا در مواقع لزوم بتوانید خود را از مخمصه نجات دهید.
ضمنا بعد از مطالعه این مقاله می‌توانید به سراغ مقاله‌های افزایش اعتماد به نفس: با این ۳ قدم اعتماد به نفس خود را به قله ببرید و اعتماد به نفس رهبری: چگونه به عنوان یک رهبر بر ترس اولیه خود غلبه کنیم؟ بروید تا اطلاعات کامل‌تری درباره افزایش اعتماد به نفس بدست آورید.

  کمال گرایی چیست؟ +بایدها و نبایدهای کمال گرایی ( قسمت ۲ )

 

ترفندهای ایجاد اعتماد به نفس:

راهکارهایی که ادامه به شما معرفی می‌کنم بسیار ساده و انجام شدنی هستند و تنها چیزی که شما قبل از اجرای آن‌ها نیاز دارید کمی خواستن و اراده است، به همین دلیل نام این راهکارها را ترفند گذاشتم تا علاوه بر جذابیت بتوانید با حس بهتری به انجام آن‌ها بپردازید.

 

ترفند اول:‌ کار ناتمام دشمن اعتماد به نفس شماست

با داشتن برنامه روزانه به خودتان کمک کنید که کارهای ناتمام خود را تمام کنید. برای بهتر انجام شدن این ترفند بهتر است کمی اطلاعات خود را در زمینه مدیریت زمان بیشتر کنید و حتما روزتان را به گونه‌ای مدیریت کنید که زمان کافی برای به اتمام رساندن یکی از کارهای ناتمام‌تان داشته باشید.

کارهای ناتمام همانند باری بر شانه‌هایتان لحظه به لحظه باعث خودتخریبی در شما می‌شوند. این را بدانید که اگر شما تنها یک کار ناتمام داشته باشید به خودتان اجازه تکرار این موضوع را خواهید داد و وقتی تعداد این‌کار ها از مرز ۱۰ گذشت، سردرکمی و نابودی اعتماد به نفس در شما آغاز می‌شود.

زمانی که شما کار ناتمام داشته باشید دیگر جرات آغاز یک کار دیگر را نخواهید داشت و تصور کنید در چنین حالتی چقدر فرصت رشد را از خود دریغ می‌کنید!!

همه این موارد در صورتی است که شما می‌توانید تنها با یک برنامه ریزی ساده روزانه آن را خاتمه دهید و با دنیای دور از ترس و بی اعتماد به نفسی خداحافظی کنید. بنابراین مراقب باشید سادگی این ترفند شما را فریب ندهد تا از انجام آن اجتناب کنید.

ضمیمه: برای اجرای بهتر این ترفند شما باید ثبات داشته باشید و لازمه این امر هم داشتن یک هویت مشخص است که برخی رفتارهای ثابت و مشخص اما روبه رشد دارد. به زودی درباره ثبات و همچنین داشتن هویت مشخص مقاله‌هایی را می‌نویسم.

 

ترفند دوم: دانش کاربردی را با دانسته‌های پوچ جایگزین کنید

اینکه شما چیزی را بدانید که دیگران نمی‌دانند می تواند یکی از بهترین ترفندهای ایجاد اعتماد به نفس باشد، اما این موضوع دوام کافی نداشته و باعث می‌شود شما از خود واقعیتان دور شوید.

  ۴ نمونه از ویژگی های شخصیتی که قطعا مانع موفقیت شما خواهد شد. ( + راه حل )

اگر بخواهید همیشه با دانستن چیزهایی که دیگران درباره آن نمی‌دانند به خودتان اعتماد به نفس تزریق کنید و جایگاه اجتماعی بهتری را برای خود دست و پا کنید بعد از مدتی متوجه خواهید شد ذهنتان پر از اطلاعات ناقصی است که شاید هیچ کاربردی جز بیان در یک جمع دوستانه ندارد.

این موضوع اعتماد به نفس کاذب را در وجود شما شکل می‌دهد که هیچ پایه و اساسی ندارد و به محض اینکه در آن جمع کسی حرف شما را با دلیل و منطق نقض کند همه بنایی که ساخته بودید در یک چشم به هم زدن فرو می‌ریزد و شما دوباره تبدیل به همان فرد بی اعتماد به نفسی خواهید شد که قبلا بودید.

از طرفی زمانی که شما ببینید اطلاعاتی هرچند ناقص دارید که به بیشتر از آن هم نیازی نیست دیگر به سراغ کامل کردن آن نخواهید رفت و حاضر به یادگیری مطالب واقعا کاربردی نخواهید بود زیرا توهم بیش از حد دانستن به شما اجازه این موضوع را نمی‌دهد.

بهترین راه برای استفاده از این ترفند یادداشت برداری و خالی کردن مغزتان است. برای این کار دفتری را آماده کنید که فضای کافی برای نوشتن تیتر موضوعات درون ذهنتان داشته باشد. سپس بررسی کنید آیا دانستن درباره این موضوع نسبت به نیازهای زندگیتان الزامی است!!

اگر الزامی بود که وقت بگذارید و اطلاعات خود را هر دفعه بیشتر تکمیل‌ کنید و اگر الزامی نبود فضا را برای موارد ضروری خالی کنید و به سراغ یادگیری آن‌ها بروید.
ضمنا در جمع جلوی وسوسه ارائه مطالبی که می‌دانید درباره آن اطلاعات بسیار ناقصی دارید را بگیرید و فقط درباره مواردی بحث کنید که آن را به خوبی یاد گرفته‌اید.

ضمیمه: در جمع افراد به کسی که اطلاعات زیادی دارد احترام می‌گذارند اما کسی که ادای دانستن اطلاعات را در می آورد فورا از آن جمع طرد می‌شود. به زودی مقاله‌ای درباره اصول یادگیری و جمع آوری اطلاعات می‌نویسم.

  بهبود فردی چیست؟

 

ترفند سوم: دو ترفند قبلی را جدی بگیرید

در اجرای ترفندهای ایجاد اعتماد به نفس فراموشی یکی از یاران وفادار شما خواهد بود که این فراموشی‌ها زیر سر ذهن ناخودآگاهتان است. همه ما زمانی که به دنیا آمدیم نیرویی داشتیم تا برای بقا بجنگیم و این نقطه اشتراک ما با همه موجودات زنده است.

وقتی از کودکی این گونه تربیت شده‌ایم که تغییر برابر است با نابودی، پس با تغییر کردن مبارزه می‌کنیم و حتی زمانی که خودمان با اراده خودمان می خواهیم تغییر کنیم آن تربیت دوران کودکی نمی‌گذارد.

اما مراقب باشید که سختی غلبه بر این تربیت بهانه خوبی برای اجرای دو ترفند قبلی نشود. برای این موضوع می‌توانید دوستان خود را به افراد با اعتماد به نفس و با عزت نفس تغییر دهید و فراموش نکنید که فرد با عزت نفس هرگز کسی را مسخره یا طرد نمی‌کند و توانایی دوست داشتن همه مردم را در وجودش دارد.

ضمیمه: یکی از کارهای هوشمندانه‌ای که می توانید انجام دهید تا فرسنگ‌ها با گذشته خود تفاوت داشته باشید اجرای کارها قبل از مواقع لزوم است. اکثر ما عادت داریم تنها زمانی کاری را انجام دهیم که به آن نیاز باشد و شما می‌توانید حتی زمانی که احساس کمبود اعتماد به نفس ندارید با دو ترفند قبل باعث افزایش بیشتر آن شوید و این‌گونه بسیار جلوتر از خودتان خواهید بود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *